F.A.Q.

czyli najczęściej zadawane pytania...

Jaki tusz mogę wybrać do swojej pieczątki?

Wybór tuszu zależy od przeznaczenia pieczątki. W pieczątkach najczęściej stosuje się następujące tusze:

  • Tusz pigmentowy – do stemplowania dokumentów. Dostępny w kolorach: czarny, zielony, czerwony, niebieski, fioletowy.
  • Tusz UV – do stemplowania na dokumentach, na ludzkiej skórze i innych porowatych powierzchniach. Można go używać do znakowania tajnych i istotnych dokumentów oraz do stemplowania dłoni na dyskotekach i imprezach. Widzialny jest tylko w promieniach UV.
  • Tusz szybkoschnący AS – można go używać do stemplowania min. na: płytach CD, ofoliowanych katalogach, legitymacjach, kartach, materiałach drukowanych na kredzie połysk itp. Usunąć go można stosując środki na bazie alkoholu. Dostępny w kolorze czarnym.
  • Tusz szybkoschnący FS – służy do stemplowania na tekstyliach Stemplować można min. na pościeli, ubraniach, plecakach, torbach z tekstyliów itp. Tusz jest niespieralny przy użyciu standardowych środków czystości. Dostępne kolory: czarny, zielony, niebieski, pomarańczowy.

Jaka treść powinna znaleźć się na pieczątce firmowej?

Pieczątka Firmowa powinna zawierać podstawowe dane, które identyfikują firmę. Przede wszystkim pierwszym wymaganym elementem jest nazwa. W przypadku spółek akcyjnych, komandytowych, jawnych i z ograniczoną odpowiedzialnością posługiwać się powinniśmy nazwą określoną we wpisie do KRS. Natomiast w przypadku spółek cywilnych można posłużyć się nazwą skróconą z dopiskiem spółka cywilna. Dla jednoosobowych działalności wymagana jest nazwa firmy a także imię i nazwisko. Następnym elementem, który jest niezbędny są dane adresowe: kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr lokalu; dane kontaktowe: nr telefonu/faksu, stronę www, e-mail. Bardzo istotnym elementem na pieczątce firmowej jest NIP oraz Regon. W przypadku Spółek Kapitałowych powinien zostać umieszczony numer KRS oraz wysokość kapitału zakładowego. Zachowanie tych danych w pieczątce zapewni jej czytelność, ułatwi kontakt kontrahentom a także może stanowić wizytówkę firmy. Dodatkowo na pieczątce można zamieścić Logo, które może stać się dodatkowym elementem promującym firmę.

Czy można dolewać tuszu do automatu?

Oczywiście można, wszystko jednak zależy od zużycia poduszki z tuszem tzw. tuszownicy. Trzeba zwrócić uwagę  na ilość dolewanego tuszu, gdyż nadmierne natuszowanie spowoduje niewyraźne, tłuste odbicie a nawet może zalać automat.  Zalecamy maksymalnie trzykrotne dolewanie tuszu po czym wymianę tuszownicy na nową.  Przypominamy, że w naszej firmie wszystkie stemple dotuszowujemy gratisowo.

Czy można wycinać i ewentualnie doklejać wiersze w płytce stemplarskiej?

Niestety nie ma takiej możliwości. Aby zagwarantować wysoką jakość odbicia pieczątka powinna być wykonana z jednego kawałka gumy stemplarskiej. Połączenie gum o dwóch różnych wysokościach spowoduje, że będzie odbijać się tylko część pieczątki.

Jaka jest największa płaszczyzna płytki stemplarskiej dostępnej w automacie?

Największa płaszczyzna płytki stemplarskiej dostępnej w automacie to 55 x 106 mm. Pieczątka oferowana jest przez firmę COLOP w bardzo trwałym, szkieletowym automacie.

Jak prawidłowo ułożyć płytkę tekstową w drukarence?

Najpierw należy zamknąć pieczątkę. Następnie za pomocą pensety (dołączona do zestawu) ułożyć poszczególne czcionki (litery) na płytce. Należy dopilnować, aby obraz na płytce stanowił lustrzane odbicie pożądanego odbicia, tzn. aby był ułożony od prawej do lewej.

Jak działa pieczątka automatyczna?

Pieczątka samotuszująca ma wbudowaną płytkę tuszującą. Przy każdym odbiciu pieczątki dozuje ona tusz na płytkę tekstową. Dzięki temu pieczątki te są bardzo praktyczne i czyste w stosowaniu.

Ile trwa wykonanie pieczątki?

Standardowy termin wykonania stempla to 24 godziny. Na życzenie przesyłamy projekt próbny i w zależności od zatwierdzenia projektu przez Klienta zamówienie zostaje zrealizowane na następny dzień roboczy. Istnieje możliwość zamówienia pieczątki ekspresowej (30 min). Jest to usługa dodatkowo płatna.

Co zrobić, gdy pieczątka się zepsuje?

Mimo, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości zdarzają się uszkodzenia fabryczne, na które producent daje roczną gwarancję. W razie takiego uszkodzenia, w miarę możliwości usuniemy usterkę na miejscu, wymieniając automat na na nowy bądź poprzez naprawę.